Gepubliceerd op zaterdag 19 december 2020
Het Overlegcomité heeft op 18 december de coronasituatie in ons land besproken. Na een belangrijke daling van de voorbije acht weken, is de neergang van de cijfers stilgevallen. Er zullen geen versoepelingen komen maar strengere controle op naleving van de geldende regels.
Naleven van het aantal contacten
Het Overlegcomité herinnert aan het belang van het goed naleven van de bestaande contactregels, ook tijdens de Kerstdagen.
Er geldt ook een algemeen verbod op het verkopen of afsteken van vuurwerk.
Strikte regels voor reizen
Reizen wordt ten stelligste afgeraden. Voor personen die wel reizen worden de regels aangescherpt. Iedereen die langer dan 48 uur in een rode zone verblijft, wordt beschouwd als een hoogrisicocontact.
Daarnaast komt er ook een versterkte controle op het invullen van het PLF bij aankomst in België. Ook de naleving van de verplichte quarantaine wordt versterkt.
Geen funshopping
Steden en gemeenten wordt gevraagd hun inspanningen tegen ongeoorloofde samenscholingen, funshoppen en grensshoppen onverminderd verder te zetten en, indien nodig, op te voeren.
Winkelen moet individueel gebeuren en mag maximaal 30 minuten duren.
Versterkte controle verplicht telewerk
Er komt een versterkte controle op telewerk, zowel in de privé- als in de publieke sector. De vakbonden en werkgevers wordt gevraagd om versterkende maatregelen voor te stellen, in het bijzonder om hoogrisicosituaties te vermijden.
De Comités voor Bescherming en Preventie op het Werk zullen mee toezien op het naleven van de sanitaire maatregelen en regels inzake veilige afstand.
Meer info: https://www.info-coronavirus.be/nl/.
Wat kan je doen om anderen te helpen tijdens deze coronacrisis? Wat moet je doen als je zelf hulp nodig hebt?
Oud-Turnhout helpt om mensen met elkaar in contact te brengen.
Heb je familie, vrienden of buren die geen toegang hebben tot internet, informeer hen dan hierover.
Dankjewel! Blijf thuis. Zorg voor jezelf.
Zorg voor anderen. #oudturnhouthelpt
Welke hulp kan je bieden of vragen?
Hoe kan je helpen?
In je omgeving
Help eerst de mensen in je directe omgeving, zoals buren, familie en vrienden. Steek een kaartje bij je buren in de bus.
Zo weten ze dat ze op jouw hulp kunnen rekenen.
Onderaan bij 'downloads' vind je een invulformulier om aan je buren te verdelen.
In Oud-Turnhout
Je kan je ook kandidaat stellen om andere kwetsbare mensen en ouderen te helpen.
Mail naar eigenaard@oud-turnhout.be of bel naar 014 46 22 44
(op weekdagen tussen 8.30 tot 12 uur en van 13.30 tot 16.30 uur).
Wat gebeurt er na je kandidaatstelling?
Heb je hulp nodig?
Laat ons weten waarmee we je kunnen helpen.
Je vraag wordt vertrouwelijk behandeld.
Wat gebeurt er na je vraag?
Waar moet je op letten als je hulp biedt?
Volg de richtlijnen om besmetting tegen te gaan
Behoor je zelf tot de risicogroep, dan raden we niet aan om je als vrijwilliger aan te bieden.
Meer info op www.info-coronavirus.be
Laat je gratis verzekeren
De vrijwilligersverzekering van het Vlaams Steunpunt voor Vrijwilligers werd uitgebreid naar iedereen die zich tijdens de coronacrisis wil inzetten voor anderen. Zo ben je verzekerd voor burgerlijke aansprakelijkheid, rechtsbijstand en lichamelijke schade.
Meer info vind je op www.vlaanderenhelpt.be
Ter herinnering:
sociale dienst en warme maaltijden aan huis